100. rocznica urodzin Stanisława Lema – wystawa

100. rocznica urodzin Stanisława Lema

Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema w starosądeckiej bibliotece można oglądać wystawę inspirowaną i poświęconą dziełom pisarza.

Ekspozycja przedstawia prace młodych współczesnych artystów plastyków, stanowiące interpretacje dziesięciu wybranych powieści Stanisława Lema, literackiego patrona 2021 roku oraz kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci.

Grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema.

Wystawa powstała dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy: od 10 września do 15 października w godzinach pracy biblioteki.