Skip to main content

Biblioteka bez barier

Biblioteka bez barier

Pętla indukcyjna:

Starosądecka Biblioteka wyposażona jest w pętlę indukcyjną, która przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej.
Pętla indukcyjna zainstalowana jest na stanowisku Wypożyczalni dla Dorosłych.
Aby z niej skorzystać należy przełączyć aparat słuchowy na program indukcyjny „T” – „telefon” – umożliwiający korzystanie z cewki indukcyjnej zainstalowanej w aparacie słuchowym. Wyboru dokonujemy za pomocą przełącznika, który ustawiamy w jednej z dwóch pozycji „M” lub „T”.

Stanowisko komputerowe dla osób słabowidzących:

Stanowisko komputerowe wyposażone w specjalistyczną klawiaturę kontrastową oraz oprogramowanie umożliwiające czytanie i powiększanie tekstu.

Czytak – cyfrowy odtwarzacz audiobooków:

Wszystkie funkcje w pełni udźwiękowione – umożliwia to samodzielną bezwzrokową obsługę. Czytak mówi za pomocą syntezatora mowy lub oznajmia dźwiękiem np. włączenie i wyłączenie urządzenia, zmianę poziomu głośności, wybór książki itd.

  • posiada wygodną klawiaturę z dużymi i wyraźnie oznaczonymi, dobrze wyczuwalnymi i widocznymi przyciskami, bez elementów dotykowych – nie wymaga wykonywania precyzyjnych gestów potrzebnych podczas obsługi urządzeń dotykowych;
  • wbudowany, dobrze brzmiący głośnik – zapewnia komfort słuchania oraz wyraźny dźwięk;
  • możliwość podłączenia słuchawek;
  • wbudowany akumulator zapewnia do kilkunastu godzin nieprzerwanego słuchania książek lub muzyki bez konieczności częstego ładowania;

Informacje:

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..