Barcice i Barciczanie na fotografiach Seweryna Udzieli..

Barcice i Barciczanie na fotografiach Seweryna Udzieli z początku XX wieku

W piątkowy poranek 2 grudnia 2022r. w Bibliotece w Barciach otwarta została archiwalna wystawa fotografii rodzinnych oraz fotografii Barcic z początku XX wieku Seweryna Udzieli.

Na wystawie gościł Andrzej Długosz, dyrektor i kustosz Muzeum Regionalnego im. Seweryna Udzieli w Starym Sączu, prezes Towarzystwa Miłośników Starego Sącza, który wystawę przygotował.

To była wyjątkowa lekcja historii, na której Pan Długosz Andrzej opowiedział o zbiorach znajdujących się w Domu Na Dołkach, przybliżył również zebranym sylwetkę Seweryna Udzieli niezwykłego człowieka, nauczyciela, społecznika i kolekcjonera, który ponad 100 lat temu założył w Krakowie nowoczesne Muzeum Etnograficzne.

W czasie spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej w Barcicach mieli okazję obejrzeć film o Sewerynie Udzieli.

Archiwalną wystawę fotografii rodzinnych Seweryna Udzieli oraz fotografii Barcic z początku XX w. można oglądać w Bibliotece w Barcicach w godzinach pracy biblioteki.