Chrońmy pszczoły, czyli co w ulu bzyczy – Wakacje z Biblioteką w Barcicach

Tegoroczne wakacje w filii w Barcicach upłynęły uczestnikom pod hasłem „Chrońmy pszczoły, czyli co w ulu bzyczy”. W temat wprowadziła książka „Wszystko o… pszczołach” Jacka Guichard, Carole Xénard.

Najbardziej edukacyjnym elementem było spotkanie z panem Janem Borzęckim oraz prawdziwymi pszczołami z Pasieki Hobbystycznej W. J Borzęccy . Pszczelarz w interesujący sposób przedstawił historię pszczół, a także opowiedział jak ważne dla naszej planety jest utrzymanie tych stworzeń przy życiu. Kiedy zginą pszczoły świat nie przetrwa.

W kolejnym dniu wraz z panem Strażakiem oraz jego kompanem psem Hugo dzieci poznały zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Jedną z atrakcji była również wycieczka pociągiem do Muszyny, a także zwiedzanie Ogrodów sensorycznych.

Kreatywne zajęcia plastyczne upłynęły na ozdabianiu słoików, kamieni, tworzeniu makiety ula z pszczołami, malowaniu kwitnących drzew japońskich, quillingu.

Nie zabrakło licznych gier i zabaw ruchowych, ogromną popularnością cieszyły się m.in. zawody w strzelaniu z łuku, przeciąganie liny, przechodzenie przez płotki. Gra w Dixit pobudzała wyobraźnię, a kalambury dostarczyły mnóstwa śmiechu.
Wycieczki terenowe umilały pogodne dni, a własnoręcznie zrobiona sałatka owocowa z lodami i bitą śmietaną smakowała wybornie.

Prace plastyczne na wystawce w bibliotece jeszcze długo będą przypominać o tegorocznych zajęciach, a dzieci zabrały mnóstwo wspomnień i inspiracji na resztę wakacji.