Skip to main content

DKK – Izabela Skrzypiec-Dagnan

Autorka powieści „Świetnie się bawię w twoich snach” gościła w na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki..

Izabela Skrzypiec-Dagnan, starosądeczanka, autorka debiutanckiej powieści „Świetnie się bawię w twoich snach” gościła w starosądeckiej bibliotece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 14 listopada 2019 r. Było to pierwsze spotkanie autorskie pani Izabeli z czytelnikami po opublikowaniu jej książki, która pojawiła się w księgarniach we wrześniu.

Autorka jest z wykształcenia historykiem sztuki, z zawodu muzealnikiem. Czytanie książek jest jedną z jej pasji, a własne teksty pisze od najmłodszych lat. Jest laureatką wielu konkursów prozatorskich i poetyckich. To artystyczna dusza: maluje ikony, pracuje w ceramice i tworzy biżuterię.

Podczas spotkania debiutująca pisarka odpowiadała na pytania dotyczące jej powiązań ze Starym Sączem, początków twórczości, inspiracji i warsztatu pracy twórczej, ulubionych autorów oraz okoliczności powstania i pracy nad jej pierwszą powieścią. Uczestnicy spotkania mieli także okazję podziwiać namalowane przez panią Izabelę ikony. Na pamiątkę wyjątkowego spotkania autorka wpisała dedykację dla czytelników wraz z autografem w bibliotecznych egzemplarzach swojej książki.

Książka „Świetnie się bawię w twoich snach” jest współczesną powieścią obyczajową, której bohaterami są młodzi ludzie, dwudziesto- i trzydziestolatkowie. Fabuła powieści skupia się na skomplikowanych relacjach uczuciowych między bohaterami. Nieszablonowe, wiarygodne postacie, zaskakujące zakończenie a także specyficzny styl, czyli krótkie zdania i rozdziały oraz żywe dialogi sprawiają, że powieść jest autentyczna, niebanalna i łatwa w odbiorze.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..