Skip to main content

DKK – recenzja książki „Siła czy moc”

DKK – recenzja książki „Siła czy moc” Davida R. Hawkinsa

W ciągu ostatnich lat, świat zadrżał w posadach. Wszystko co było pewne, stabilne, przewidywalne, w ciągu krótkiej chwili straciło swoją wiarygodność. Powstał chaos, w który szybko wkroczył lęk. Nie było i do dziś nie ma już miejsca, które można by uznać za całkowicie bezpieczne. Chaos ogarnął bowiem cały świat.
W momentach tak wielkiego, globalnego niepokoju, ujawniają się wybitne jednostki, które w mądry i uczciwy sposób zdolne są wskazać kierunek i metody pokonywania trudności.
David. R. Hawkins, amerykański psychiatra, uczony i mistyk, całe swoje życie poświęcił ludzkości. Uzdrowił tysiące pacjentów, pomógł wielu ludziom w pokonaniu choroby lub nałogu. Jego prace naukowe uznane są na całym świecie, a książki tłumaczone na wiele języków. Pojawiły się także przekłady polskie.

,,Siła czy moc”- wydana przez warszawskie wydawnictwo Virgo, jest książką, którą warto przeczytać. Pomimo wielu trudnych treści, niesie z sobą ogromnie pozytywny ładunek i nadzieję na zmiany. Czytając książkę rozumiemy, że zamiast tkwić w marazmie negatywnych wpływów z zewnątrz, powinniśmy zabrać się do pracy nad własnym wnętrzem. Wysiłek włożony w poszerzenie własnej świadomości, to najważniejszy powód naszej egzystencji. Rozwój duchowy każdej jednostki ma niewyobrażalny wpływ na rozwój całej ludzkiej cywilizacji i naszej planety, Ziemi.

Hawkins pokazuje w przystępny sposób, jak nasze emocje i stany ducha wpływają na nasze życie, zdrowie i życie całego świata. Aby proces ten zrozumieć autor stworzył tzw. ,,mapę świadomości”, dzięki której w każdym momencie możemy sprawdzić swój własny stan emocjonalny i popracować nad nim. Drogi negatywnych emocji ściągają w dół, tak jednostki jak i całe zbiorowości. Ale drogi odwagi mogą nas wszystkich wynieść wyżej. W krainę zrozumienia, akceptacji, miłości i wreszcie boskości. Jest w nas energia, która może rosnąć. Jednak nic nie dzieje się bez wysiłku.

Interesującą propozycją w książce Hawkinsa jest też opracowanie testu kinezjologicznego. To w skrócie mówiąc wykrywacz prawdy i fałszu. Narzędziem do jego stosowania są nasze własne mięśnie. Ta niezwykła metoda może okazać się w czasach ogromnej dezinformacji bardzo pomocna, podczas dokonywania różnego typu wyborów a także ocenie życiowej sytuacji.

Książka ,,Siła czy moc” Hawkinsa przeznaczona jest dla tych, którzy pragną żyć świadomie i z uwagą. Dla ludzi szukających zdrowia, harmonii, zgody z sobą i całym światem.
Głębokie jest przesłanie autora, który mówi: ,,Odwaga to coś więcej niż demonstracja siły. To przekonanie, że wiemy jak tę siłę ukierunkować”.

Maria Detka

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..