Dzieci z gminy Limanowa w Starosądeckiej Bibliotece

Starosądecką bibliotekę na przełomie listopada i grudnia 2022 roku, odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych z miejscowości Sęchnej, Żmiącej, Kamionka Małej, Krosnej oraz Laskowej, z gminy Limanowa. Dzieci brały udział w projekcie edukacyjnym, którego zakończeniem stanowiła wycieczka do Starego Sącza.

Głównymi atrakcjami były warsztaty czytelnicze oraz matematyczne – robotyka prowadzone w Powiatowej Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, zwiedzanie Bobrowiska, Muzeum Domu na Dołkach oraz inne atrakcje dostępne na naszym terenie.

Na zajęciach w bibliotece dzieci zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym, wspólnie bawiły się literami oraz znakami graficznymi. Wyszukiwali ulubionych bohaterów z książek, rozwiązywali quizy i szyfrowanki literackie oraz sprawdzali swoją wiedzę ze znanych lektur szkolnych.

Wszystkim dzieciom podobała się nasza Biblioteka, bogaty księgozbiór dziecięcy a zwłaszcza zajęcia warsztaty z robotyki.