Skip to main content

Ewelina Wiśniewska – (U)LOTNE

Finisaż wystawy „(U)LOTNE” – Eweliny Wiśniewskiej.

W czwartek 24 września 2020r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się finisaż wystawy „(U)LOTNE” – Eweliny Wiśniewskiej.

Wystawa (U)lotne w dobie pandemii nabrała wielu znaczeń..

W tamtym roku jak planowałam tę wystawę to chciałam pokazać tylko jedwabie, ich lekkość , wielorakość . W tzw. międzyczasie zaczęłam malować akwarelami . Gdy wybuchła pandemia i pozamykali nas w domach postanowiłam udoskonalić mój warsztat.
Efektem tego jest „ptasia” kolekcja , która idealnie wpisała się w tytuł wystawy. Można w niej dopatrzeć się naszych rodzimych skrzydlatych przyjaciół, jak ukochane przeze mnie kury i koguty ale są też min kardynał i koroniec plamoczuby, które nadają całości nieco egzotycznego charakteru.
W „(U)lotne” chodzi nie tylko o to, że jedne latają a drugie nie, że jedwabie są tak lekkie, muśnięte wiatrem … Rok 2020 pokazał nam również jakie to nasze życie jest kruche, chwile ulotne a my jesteśmy tu i teraz.
Cieszę się bardzo, że mam okazję zaprezentować swoją wystawę w tak pięknym miejscu jakim jest biblioteka w Starym Sączu.
Pozdrawiam i zapraszam do oglądania wystawy,

Ewelina Kochańska

Wystawa będzie dostępna do dnia: 23.10.2020 r.

Ewelina Kochańska (Wiśniewska)

Jest absolwentką kulturoznawstwa oraz edukacji artystycznej. Zrobiła dyplom z malarstwa, które jest jej pasją. Niespokojny z niej artystyczny duch. Nie tylko maluje. Tworzy też dekoracje sceniczne, jest kuratorem wystaw i koordynatorem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – sympozjum Kultur Lokalnych. Jest również pomysłodawczynią spotkań promujących lokalnych twórców, przedsiębiorców – Networking i organizatorką spotkań dla kobiet „Babskie Pogaduchy” Prowadzi zajęcia plastyczne, w tym również malowanie na jedwabiu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..