Ferie 2021 – Filia w Gołkowicach

Takich ferii jeszcze nie było. Pandemia nie sprzyja aktywnościom ruchowym, ale jest to idealny czas dla każdego, kto zakosztował przygody z książką. Równocześnie pandemia daje szanse tym, którzy takiej możliwości dotychczas nie mieli. Biblioteka w Gołkowicach poleca zatem kilka propozycji.

Seria kryminalna dla nastolatków to zawsze dobry pomysł. Przygody dwójki bohaterów Tiril i Oliver oraz ich psa przenoszą czytelnika w świat zagadek rodem z powieści Agathy Christie. Seria duetu pisarzy norweskich Horsta i Sandnesa nosi tytuł „Operacja” i zgodnie z obietnicą zawartą w tytule, każda część poświęcona jest innej, równie ciekawej operacji detektywistycznej.

Korniki Jaru to propozycja dla wszystkich młodych feministek, to żeńska wersja Harrego Pottera. Typowa nastolatka Kate Hallander nie spodziewając się niczego niezwykłego w swoim życiu, zostaje uwikłana w krąg tajemniczych wydarzeń, których punktem odniesienia staje się Księga Luster przekazana jej przez właścicielkę sklepu z osobliwymi przedmiotami. Co ją czeka ? Czy jest narażona na niebezpieczeństwo ? Rozwikłania tajemnicy trzeba szukać w kolejnych tomach powieści Adama Fabera.

Dla dziewczyn chcących przenieść się w świat platonicznej miłości, w którym czeka na nich książę na białym koniu, ciekawe mogą się wydawać książki Valentiny Fast seria „Royal” oraz Kerstiny Gier „Trylogia Czasu”. Fabuła obu powieści wydaję się dość banalna. Obie chcą doświadczyć miłości, ale między pragnieniem, a realizacją dzieją się rzeczy trochę mniej oczywiste. Intrygi, zagadki, rywalizacja.

Oczywiście to tylko garstka propozycji na czas ferii i oddechu od nauki. Biblioteka w Gołkowicach oferuję również wiele książek dla dzieci i młodzieży. Wystarczy tylko przyjść i sięgnąć po interesującą pozycję . Zachęcamy by ten czas wykorzystać na czytanie.