Ferie w Bibliotece – Stary Sącz

Ferie w Bibliotece dobiegły końca. Pomimo, że za oknem brakowało zimowej aury, dzieci wraz z bohaterami z książek Astrid Lindgren i Michaela Bonda bawiły się wspaniale. Wzbogaciły swoje informacje na temat życia, kultury i obyczajów krajów Peru i Szwecji.

Na warsztatach stworzyły bogato zdobione koniki z Dalarny, stanowiące symbol Szwecji, poznały również tradycyjne zabawy szwedzkich dzieci. „Odwiedzając” Peru, wzbogaciły wiedzę na temat wierzeń i ciekawej architektury Inków, słuchały pięknej muzyki peruwiańskiej. Wykonały lamy z papieru mache oraz poznały czym jest pismo węzełkowe.

Pod okiem Pani Haliny Skut, wspólnie tworzyły ze sznurków kolorowe bransoletki i breloczki.

Były też własnoręcznie wykonane walentynkowo-czekoladowe słodkości, zapakowane w piękne pudełka.

Podczas ferii nie zabrakło również krzyżówek, quizów, zajęć ruchowych, jogi i kalambur. Największą atrakcją cieszyło się planszogranie.