Ferie w Bibliotece – Stary Sącz

Zimowa kraina magii..

Dzieci biorące udział w feriach w bibliotece odwiedziły w tym roku książkowe krainy. Stworzyły własną wioskę Smerfów i przeżyły z nimi nieznane dotąd przygody, uciekając przed Gargamelem. W krainie Czarnoksiężnika z krainy Oz wędrowały razem z Dorotką po drodze wybrukowanej żółtą kostką, aby uratować Szmaragdowy Gród. A następnie z masy solnej stworzyły podobizny bohaterów z Krainy Snów.

Odwiedzili również krainę Części Mowy, w której to poznały, co to rzeczownik i czasownik a poprzez zabawę wymyślały własną bajkową krainę.

Nie zabrakło również gier planszowych, zabaw ruchowych oraz dobrej zabawy w ogrodzie gdzie dzieci ulepiły bałwany i zorganizowały zawody w zjeżdżaniu z górki. A w chwilach przerwy gdy nie odwiedzały bajkowych krain, malowały biblioteczny bajkowy mural oraz bawiły się w projektantów – ozdabiając koszulki i torby. Ferie szybko minęły, pozostały wspomnienia dobrej zabawy i kolorowe koszulki.