Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Przedszkolne wierszyki”

Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Przedszkolne wierszyki. Jan Paweł II w Starym Sączu” został rozstrzygnięty.

W tym roku konkurs odbył się 17 maja 2024 roku pod honorowym patronatem Starosty Nowosądeckiego Tadeusza Zaremby oraz Burmistrza Jacka Lelka.

Do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w wyniku wstępnych eliminacji, przystąpiło 18 uczestników z terenu powiatu nowosądeckiego oraz miasta i gminy Stary Sącz.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci w wieku 5 lat i 6 lat. Poziom recytacji był na bardzo wysokim poziomie.

Jury w składzie: Bożena Mynarek, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu; Magdalena Krzeszowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Krynicy-Zdroju, oraz Monika Jackowicz-Nowak, Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu postanowiło nagrodzić następujących uczestników
w kategorii 5-cio latków:

• I miejsce – Emilia Fabiś
  • II miejsce – Jan Koziński, Iga Lisowska

w kategorii 6-cio latków:

• I miejsce – Aleksandra Opyd
  • II miejsce – Anna Cabała
  • III miejsce – Weronika Tokarz.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz nagrody książkowe.