Historia Starego Sącza w zarysie – promocja książki

„Historia Starego Sącza w zarysie” – promocja książki i panel dyskusyjny

Starosądecki księgozbiór regionalny wzbogacił się o nową publikację obejmującą historię grodu św. Kingi od czasów średniowiecza po czasy współczesne.

Wydawałoby się, że po ukazaniu się w 1979 r. „Historii Starego Sącza” pod red. prof. Henryka Barycza (II wyd. 2007) i jej kontynuacji pod redakcją prof. Feliksa Kiryka (1995) trudno będzie stworzyć dzieło przynoszące nowe informacje i spojrzenie na przeszłość miasta.

Sytuacja ta postawiła Autora publikacji wobec wielkiego wyzwania. W rezultacie gruntownych badań powstało dzieło oryginalne, ukazujące znane i nieznane dotąd karty z dziejów miasta.

Publikacja stanowi interesującą lekturę nie tylko dla miłośników regionalnej historii, ale także mieszkańców Starego Sącza, gości i turystów odwiedzających gród św. Kingi.

Na zdjęciu pięć osób na sali: cztery osoby siedzą jedna przemawia

Promocja książki i panel dyskusyjny zostały zorganizowane w dniu 2 marca 2021 r. przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

W spotkaniu udział wzięli: prof. dr hab. Julian Dybiec, Autor publikacji Leszek Migrała, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek, Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w wydarzeniu można było uczestniczyć w formie on-line.

Sympatyków historii Starego Sącza oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nowym spojrzeniem na przeszłość miasta nad Popradem.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece w Starym Sączu i w jej filiach: Barcicach, Gołkowicach, Moszczenicy i Przysietnicy.

Transmisja spotkania