Jesteśmy zwycięzcami w Konkursie inicjatyw w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki!

Jesteśmy zwycięzcami w Konkursie inicjatyw przeprowadzonych w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki!

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wzięła udział w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną inicjatywę, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wysłana przez nas relacja z przedstawienia „Seniorzy dzieciom – Na straganie” została przez Jury konkursu najwyżej oceniona i otrzymała nagrodę główną.

Przedstawienie powstało dzięki współpracy Biblioteki z uczestnikami Klubu Seniora+ w Łącku, którzy zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” przedszkolakom, uczestnikom DKK dla Dzieci.

Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej. Poza humorem, utwory uczą i wychowują, pochwalają dobre, a ośmieszają naganne zachowanie. Barwna, dynamiczna interpretacja znanego wiersza Brzechwy, wzbogacona utworami muzycznymi, znakomicie dopasowanymi do tematyki utworu zaintrygowała młodych widzów, wywołując radość
i spontaniczne reakcje.

Po przedstawieniu seniorzy rozmawiali z przedszkolakami na temat warzyw, ich zastosowania i właściwości zdrowotnych. Spotkanie miało charakter nie tylko integracyjny, ale również edukacyjno-rozrywkowy. Seniorzy zaprezentowali przed młodą publicznością swoje talenty, a dzieci poprzez zabawę mogły wzbogacić swoją wiedzę i słownictwo.

Nagranie ze spotkania:

Realizacja: Dariusz Ptak