Kobiety a mężczyźni w monodramie satyrycznym Marty Bielawskiej..

W czwartkowe popołudnie 11 lipca 2024 r. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu sądecka artystka Marta Bielawska zaprezentowała mini-spektakl autorski „Jak miło poplotkować w dobrym towarzystwie”. Obdarzona znakomitym zmysłem obserwacyjnym artystka przedstawiła w satyrycznym ujęciu konfrontację obu płci, które otwierając się przed sobą, ujawniają swoje dylematy, słabości, niepowodzenia, bunt, ale także pragnienia i poczucie życiowego sukcesu.

Marta Bielawska zajmuje się sztuką malarską, tworząc obrazy w różnych stylach i technikach, które od lat prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej drugą pasją jest twórczość poetycka o różnorodnej tematyce.

Satyryczny monolog konfrontujący kobiece pragnienia i oczekiwania z męskim spojrzeniem na świat zainspirował zaproszonych gości do refleksji nad własnym życiem.