Skip to main content

Kreatywna Biblioteka – Numerologia

Andrzejkowa numerologia

Potrzebujesz:

  • kartki i długopisy dla każdego z dzieci.

Jak to działa:

Dzieci obliczają swoją urodzeniową cyfrę:
(np: data urodzenia 29.12.2002: 2+9+1+2+2+0+0+2=18 = 1-8=9).
Następnie odczytują charakterystykę dla poszczególnych cyfr:

Charakterystyka cyfr:

1

Jedynka to urodzony przywódca. Potrafi kierować ludźmi, szybko podejmuje decyzje, jest osobą samodzielną, lubiącą polegać tylko na sobie. Zna swoją wartość i chce, by inni ją docenili. Uparcie dąży do wyznaczonego celu, bez względu na trudności. Jedynka nadaje się na stanowiska kierownicze, sprawdza się w polityce oraz jako naukowiec. To natura silna i żywiołowa, w przyjaźni lojalna i zdolna do poświęceń.

2

Dwójka to osoba wrażliwa i delikatna. Wyrozumiała i cierpliwa, zwykle posiada wielu przyjaciół, którzy cenią jej spokój i elokwencję. Bardzo kreatywna, często wykazuje zdolności artystyczne. Jej wadą jest jednak brak wiary we własne siły. Najlepiej realizuje się w zawodzie pisarza, naukowca, badacza. Dwójka w życiu kieruje się raczej intuicją niż rozsądkiem. Niechętnie przyjmuje wszelkie zmiany, szanuje tradycję. Jest typowym domatorem, który w domu odnajduje spokój i ukojenie.

3

Trójka ma liczne zainteresowania, wielu przyjaciół, jest wszechstronnie uzdolniona. To osoba dowcipna i wesoła, patrząca na świat z optymizmem. Nie znosi nudy i bezczynności, praca jest dla niej bardzo ważna, bo dzięki niej może się czuć spełniona. Lubi życie w ruchu, zmiany i podróże. Może być dobrym pisarzem, tłumaczem albo np. aktorem. Trójka to osoba spontaniczna, ciekawa świata, czasem nawet lekkomyślna. Jest impulsywna, uczciwa i prawdomówna.

4

Czwórka jest pracowita i wytrwała, a jednocześnie skromna. Odznacza się obowiązkowością, punktualnością i odpowiedzialnością. Dokładna i systematyczna, nie lubi bałaganu. Często miewa ,,humorki’’ i bywa zamknięta w sobie, co sprawia, że trudno jej nawiązać kontakt z otoczeniem. Czasem czuje się przez nie niedoceniana i niezauważana. Może być dobrym księgowym, wojskowym albo np. ekonomistą. Czwórka to osoba solidna, konsekwentna i uparta, wobec ludzi nieco nieufna. Lojalna i uczynna wobec przyjaciół.

5

Piątka to osoba wybredna i wymagająca. Jest niespokojnym duchem, kocha zmiany i podróże. Potrafi cieszyć się życiem i korzystać z jego uroków. Nie lubi angażować się w sprawy innych, nie jest też dobrym słuchaczem. Może pracować jako dziennikarz, fotograf, sprzedawca. Piątka to osoba niekonwencjonalna ciekawa życia, dynamiczna i żywiołowa. Bywa nerwowa i wybuchowa.

6

Szóstka jest obdarzona dużą inteligencja i wyobraźnią, a często też uzdolniona artystycznie. To osoba godna zaufania, lubiąca pomagać innym ludziom. Stara się unikać wszelkich konfliktów. Czasem rezygnuje ze swoich potrzeb, ustępując innym. Przyciąga ludzi i ceni sobie ich przyjaźń. Szóstka sprawdza się w zawodzie psychologa, pielęgniarki lub muzyka. Jest delikatna i wrażliwa, uczuciowa, czasem niezdecydowana. Lubi marzyć, kocha piękno i harmonię.

7

Siódemka jest inteligentna, oryginalna i uduchowiona, obdarzona dużą intuicją. To marzycielska natura, ambitna i rozsądna. Bywa nieśmiała, chłodna i nieprzystępna, często ma kłopoty z nawiązaniem znajomości. Może spełnić się w zawodzie informatyka, prawnika, pracownika naukowego. Posiada wiele zainteresowań i zdolności.

8

Ósemka zawsze wytrwale dąży do celu. W życiu i w szkole kieruje się emocjami. Jest energiczna i niesamowicie pewna siebie. Nie uznaje kompromisów, ufa tylko sobie. Nie boi się ryzyka, potrafi zachować zimną krew w każdej sytuacji. Realizuje się w zawodzie lekarza, socjologa, prawnika. Ma silną osobowość, jest konsekwentna i wytrwała w działaniu.

9

Dziewiątka jest szlachetna i silna, ale także impulsywna i gwałtowna. Cechuje ją upór i zmienność nastrojów. Ma ogromną potrzebę akceptacji, bywa osobą kłótliwą i despotyczną. Nie lubi, kiedy coś jej się narzuca, nie łatwo ją przekonać. Wytrwała i konsekwentna, zwykle osiąga zamierzone cele. Dziewiątka będzie dobrym wychowawcą, pedagogiem. Uczynna i skłonna do poświęceń, jest wrażliwa na potrzeby innych ludzi.


Puzzle:

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..