Skip to main content

Makrama w starosądeckiej bibliotece

Od stycznia 2024 roku w starosądeckiej bibliotece miały miejsce warsztaty makramy.

Makrama to technika dekoracyjnego zaplatania sznurków, to sztuka, za pomocą której można wykonywać różnego rodzaju ozdoby, ale i praktyczne przedmioty codziennego użytku.

Podczas spotkań instruktorka, Pani Halina zapoznała uczestników z fascynującym światem makramy, skupiając się na nauce podstawowych węzłów i splotów. Krok po kroku pokazywała jak wykonać węzeł płaski, półkolisty, żebrowy, supełkowy. Każdy z uczestników nauczył się splotów potrzebnych do przygotowania makramowych różnorodności m.in. liści, lampionów ze słoików, kwietników, makramy na kole, koszyczków, torebek czy biżuterii.

Po każdym spotkaniu uczestnicy wracali do domu z własnoręcznie wykonaną pracą, i inspiracją na nową makramę, którą podziwialiśmy na kolejnych warsztatach.

Tworzenie makramy rozwija kreatywność, stanowi doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz dostarcza mnóstwa satysfakcji.

Spotkania w bibliotece cieszyły się dużym zainteresowaniem, wspólna praca oraz miła atmosfera sprzyjała budowaniu relacji międzypokoleniowych.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo, a Pani Halinie za cierpliwość i umiejętność przekazywania wiedzy, oraz za ofiarowane dla Biblioteki makramy.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..