Skip to main content

Mała Książka Wielki Człowiek

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Projekt przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowany od 2018 roku przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Dzięki tej akcji dziecko może poznać ważne miejsce w swoim środowisku – jakim jest Biblioteka, dzięki czemu zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Tegoroczna edycja kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” już się rozpoczęła.

Serdecznie zapraszamy Rodziców z Dziećmi urodzonymi w latach 2015 – 2017 do udziału w III edycji projektu „Mała książka – Wielki Człowiek”. W projekcie udział mogą wziąć dzieci korzystające już z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy Powiatowej i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu oraz filii bibliotecznych w Barcicach, Gołkowicach, Moszczenicy, Przysietnicy jak i te, które odwiedzą bibliotekę po raz pierwszy.

Każde dziecko odwiedzając naszą bibliotekę, otrzyma Kartę Małego Czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą w postaci książki „Pierwsze czytanki dla…”, a Rodzic poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

Zasady:

Po każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do wklejenia na Karcie Czytelnika.

Po uzyskaniu 10 naklejek, bibliotekarz wręczy czytelnikowi Dyplom Małego Czytelnika a także odznakę potwierdzającą jego czytelnicze zainteresowania.

Mamy wielką nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..