Malarskie inspiracje z miejsc serdecznych..

W starosądeckiej bibliotece w dniu 13 czerwca 2024 r. zaprezentowana została wystawa prac malarskich Marty Bielawskiej. Podczas uroczystego wernisażu artystka opowiedziała o swej pasji twórczej, a zebrani goście mieli przyjemność nie tylko zobaczyć dzieła artystki, ale również wysłuchać wybranych utworów poetyckich: „Zmierzch w Starym Sączu”, „Zima w Kosarzyskach”, „Spojrzenie wstecz” w autorskiej interpretacji.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy do dnia 12 lipca 2024 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Marta Bielawska

Urodzona się w Myśliborzu na Ziemiach Zachodnich, od dziecka związana jest miejscem zamieszkania, nauki i pracy zawodowej z Ziemią Sądecką, a szczególne ze Starym Sączem, Piwniczną – Zdrój, Żegiestowem i Rytrem. Od 2006 r. mieszka w Nowym Sączu. Jest absolwentką Liceum Pedagogicznego w Starym Sączu, Studium Nauczycielskiego z plastyki oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.

Od dzieciństwa realizuje się w swojej największej pasji jaką jest rysunek i malarstwo. W młodości doskonaliła swój warsztat pod okiem Ewy Harsdorf, co wywarło znaczny wpływ na jej rozwój artystyczny. Artystka przez wiele lat prezentowała swoją sztukę w różnych miejscach, na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Od 2006 r. Jako członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu aktywnie uczestniczy w wystawach, konkursach i plenerach malarskich.

Tworzy obrazy olejne, akrylowe, pastel, akwarele i rysunek o różnorodnej tematyce. Realizuje się w tworzeniu malarstwa abstrakcyjnego. Jest autorką wielu utworów poetyckich, które prezentuje podczas spotkań z publicznością.