Skip to main content

Międzynarodowe Targi Książki

Międzynarodowe Targi Książki

Targi Książki to jedno z największych wydarzeń branży wydawniczej w Polsce, na Jubileuszowych 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie nie mogło zabraknąć czytelników oraz reprezentacji bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych na terenie powiatu nowosądeckiego.

Tegoroczna odsłona Targów inspirowana była polskim romantyzmem przyświecały jej słowa Juliusza Słowackiego „Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba”.

Bibliotekarze mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą polskich i zagranicznych wydawnictw, mogli wziąć udział w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkać się z ulubionymi pisarzami, znanymi, nagradzanymi, zdobyć autografy i powiększyć swoje biblioteki o nowe tytuły.

Podczas targów w salach seminaryjnych poruszono wiele zagadnień, w tym nieszablonowe sposoby na aktywizację czytelników w każdym wieku.

Na Targach Książki prezentowało się ponad czterystu wystawców, przygotowując swoje premiery wydawnicze. Była tam literatura piękna, faktu, religijna, naukowa i popularnonaukowa, kryminały, thrillery, literatura dziecięca i młodzieżowa, young adult, fantastyka, komiksy oraz gry planszowe.

Z mnóstwem inspiracji i wrażeń, pełni entuzjastycznych doświadczeń, zaopatrzeni w książkowe upominki wróciliśmy do swoich bibliotek z zapałem do czytania i promowania czytelnictwa na jeszcze większą skalę.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..