Mistrz i Uczeń – Wernisaż wystawy Ikon

Wernisaż wystawy Ikon Barbary Ruchały oraz uczestników warsztatów ikonopisania „Mistrz i Uczeń” odbył się 28 marca 2022 roku w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Oprawę muzyczną zapewnił Tomasz Wolak.

Zajęcia ikonopisania prowadzi Pani Barbara Ruchała.

• Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.
  • Prowadzi Pracownię Plastyczną.
  • Uprawia malarstwo olejne i akwarele o różnorodnej tematyce: pejzaż, portret, martwa natura
  • Projektuje i wykonuje artystyczną biżuterię z materiałów nieszlachetnych wykorzystując drewno, szkło i materiały naturalne
  • Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.
  • Sympatyzuje z Krynickim Stowarzyszeniem Twórców – Galerią „Pod Kasztanem” – uczestniczka licznych plenerów malarsko – fotograficznych i wystaw organizowanych przez KST
  • Współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Przemyślu – uczestniczka „Bukowińskich Spotkań ze Sztuką”.
  • Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, przeglądach i prezentacjach twórczości.

Prezentowane Ikony oglądać można w siedzibie biblioteki przy ul. Mickiewicza 33 do 19 kwietnia 2022 roku w godzinach otwarcia biblioteki.