Skip to main content

Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie..

„Na co uważać i jak nie dać się okraść w internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”

W Starosądeckiej Bibliotece uczestnicy kursu komputerowego wzięli udział w webinarium pt.: „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”.

Głównym celem tego spotkania było zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

Prowadząca Agata Ślusarek – główny specjalista Departamentu Cyberbezpieczeństwa z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego omówiła kwestie związane z działalnością przestępczą i manipulacyjną poszkodowanych, przedstawiła popularne metody działania cyberprzestępców w oszukiwaniu, wyłudzaniu i kradzieży. Podjęła tematykę fałszywych stron internetowych, „metody na wnuczka czy policjanta”, wskazała sposoby ich rozpoznawania i skuteczną ochronę.

Aby być bezpiecznym w sieci należy posiadać praktyczną wiedzę, która może pomóc w uniknięciu niechcianych konsekwencji działań cyberprzestępców. Współczesny świat jest pełen zagrożeń, świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci jest niezwykle ważna, a poznanie schematów działań przestępców pozwoli uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..