Nagroda Burmistrza Starego Sącza dla Nadii Zychowicz

Nadia Zychowicz

Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, podopieczna Pani Małgorzaty Jawor, zwyciężyła w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Utalentowana nastolatka uhonorowana została także prestiżowym wyróżnieniem – nagrodą Burmistrza Starego Sącza Pana Jacka Lelka pełniącego honorowy patronat II lokalnych eliminacji konkursu.

Inicjatywę zaproponowano w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu z Uniwersytetem Jagiellońskim. Przedsięwzięcie zorganizowały: Dyrektor Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu pani Monika Jackowicz – Nowak oraz koordynatorka projektu edukacyjnego „Przygoda z nauką w murach UJ” objętego honorowym patronatem Rektora UJ prof. dr. hab. Jacka Popiela pani Jadwiga Postawa.

Wręczenie zwyciężczyni nagrody Burmistrza Starego Sącza odbyło się w dniu 19 lutego 2021 r. w budynku Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Laureatce konkursu towarzyszyły: mama – Pani Ewa Zychowicz oraz nauczycielka języka polskiego Pani Małgorzata Jawor. Uroczystość zaplanowała dyrektor biblioteki – Monika Jackowicz – Nowak, współorganizator konkursu skłaniającego do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz popularyzującego wśród młodzieży piękno języka ojczystego.

W dniu 25 lutego 2021 roku Nadia Zychowicz – Mistrzyni Mowy reprezentować będzie starosądeckie LO i powiat nowosądecki w eliminacjach regionalnych (II etap konkursu).

Sponsorami nagród książkowych dla zwycięzców i uczestników konkursu są: Burmistrz Starego Sącza, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Powiatowa i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, Dyrekcja starosądeckiej SP1.

Organizatorzy:

• Monika Jackowicz – Nowak