Nowa siedziba Filii w Przysietnicy otwarta!

Otwieramy się dla Ciebie!

Zapraszamy Czytelników do nowej siedziby FILII BIBLIOTECZNEJ W PRZYSIETNICY.

Budynek filii bibliotecznej w Przysietnicy to czwarta placówka Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, która otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020.

Kwota dofinansowania:

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 1 787 061 zł
  • Urząd Miejski w Starym Sączu – 1 852 427 zł

Nowy budynek biblioteki to nowoczesny, funkcjonalny obiekt zaprojektowany na miarę dzisiejszych potrzeb i aspiracji społeczności naszej Gminy. Do dyspozycji czytelników są wypożyczalnia dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna, antresola ze stanowiskami do pracy cichej. Biblioteka to azyl społeczny, czyli miejsce darmowego dostępu do wiedzy, nauki, nowych technologii; to miejsce spotkań lokalnej społeczności, centrum życia kulturalnego.

Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi Zasadami bezpieczeństwa i obsługi czytelników.