Skip to main content

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2019

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2019

W Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który nagrodził wyróżniających się pracowników bibliotek. Zaproszeni goście mogli też wysłuchać wykładu Szymona Hołowni.

Nagrodę starosty otrzymały: Agnieszka Rodak – GBP w Grybowie z/s/ w Stróżach; Elżbieta Góra – MCKCiE Biblioteka w Grybowie; Grażyna Warzecha – PiMGBP w Starym Sączu i Justyna Ziębiec – GBP w Kamionce Wielkiej.

Dziękuję za waszą pracę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Propagujecie czytelnictwo w czasach, kiedy dzieci, zanim nauczą się czytać, potrafią posługiwać się już smartfonem, kiedy multimedia często zastępują papierową książkę. Macie do spełniania bardzo ważną rolę – przekonanie młodego człowieka do czytania książek, do pokochania ich i czerpania z tego źródła wiedzy.

Marek Kwiatkowski

Bibliotekarkom, na czele z dyrektorem PiMGBP w Starym Sączu Marią Sosin, dziękował również burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, a krótką prelekcje na temat czytelnictwa wygłosiła zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska.

Źródło: (olsz) / Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..