Skip to main content

Promocja tomiku poetyckiego „Drzewo” Małgorzaty Doroty Ogorzały

Promocja tomiku poetyckiego „Drzewo” Małgorzaty Doroty Ogorzały

24 października 2022 r. w filii bibliotecznej w Przysietnicy odbyła się promocja tomiku poetyckiego „Drzewo” autorstwa Małgorzaty Doroty Ogorzały.

Małgorzata Dorota Ogorzały

Poetka, fotograf i plastyk. Z wykształcenia pielęgniarka, mieszkanka Moszczenicy Wyżnej k./ Starego Sącza. Laureatka wielu konkursów, w tym „Ukryte talenty Ludzi Trzeciego Wieku” w Krakowie, Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Rak – to wielka sztuka żyć od nowa” w Warszawie, została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie Poezji Muzyki Gór „Wrzosowisko” w Piwnicznej Zdroju.

W tematykę i klimat wierszy z tomiku „Drzewo” wprowadziła uczestników spotkania autorka. Wybranych wierszy wysłuchaliśmy w interpretacji Marii Tomasiak, Katarzyny Tokarczyk, Bożeny Ogorzały oraz Stanisława Ogorzały.

W wierszach poetki często przewija się piękno przyrody, natura i urok z najbliższego otoczenia, z codzienności. Świat, w którym żyje, nazywa „królestwem” przyrody mieniącej się kolorami, pięknem, który inspiruje ją do twórczości.

Jak dobrze mieć na świecie
własny skrawek ziemi
wsadzić palmę truskawki
świetliste żonkile
dziką jabłoń zaszczepić
czereśnię dla szpaków […]

(Rzeczy najważniejsze)

Oprawę wokalną i muzyczną wydarzenia zapewniła Maria Tomasiak oraz uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Przysietnicy Gabriela Radomska.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..