Sposób na nudę – Wakacje z Biblioteką w Gołkowicach

W filii bibliotecznej w Gołkowicach Górnych w ramach „Wakacji z biblioteką” zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem „Sposób na nudę”.

Z przygotowanej oferty Biblioteki skorzystały dzieci spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczą a jednocześnie przyjemną i wesołą zabawą.

Zajęcia były różnorodne. Uczestnicy rozwijali się artystycznie, plastycznie, intelektualnie i ruchowo. Na warsztatach plastycznych powstały prace wykonywane różnymi technikami, np. malowane na podłożu z kaszy manny, kaszy jęczmiennej oraz na mleku.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe z kolorową chustą animacyjną, bańkami mydlanymi, gry planszowe, logiczne, puzzle jak i zajęcia ekologiczne, których celem było tworzenie kreatywnych rzeczy z wykorzystaniem elementów odpadowych typu plastikowe pojemniki, nakrętki, kartony, pudełka itp.