Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską

Biblioteka była pierwszym miejscem, które oswoiło mnie z książkami. To tam nauczyłam się kochać je miłością szaloną i nieskończoną. To w bibliotece, już jako dziecko, odnajdywałam światy, do których w słusznie minionych czasach nie miałam dostępu i gdzie odnajdywałam narzędzia do pogłębiania wyobraźni.

– mówiła Barbara Wysoczańska na spotkaniu autorskim w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu w dniu 8 maja, w którym obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Z tej okazji Autorka złożyła także życzenia bibliotekarzom starosądeckiej biblioteki. Moderatorem spotkania była Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor biblioteki.

Barbara Wysoczańska

Autorka cieszących się uznaniem czytelników powieści, w których losy nietuzinkowych, silnych kobiet splatają się z polską historią XX wieku, dzieliła się refleksją o swoich inspiracjach i metodach pracy. Zdradziła, jak rodzą się jej pomysły i jak przebiega proces kształtowania postaci. Pisarstwo to dla niej nie tylko zawód, ale przede wszystkim wielka życiowa pasja. Czytelnicy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o pisarskiej codzienności, pełnej wyzwań i satysfakcjonujących momentów, mieli również możliwość zakupienia książek z autografem Autorki.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Hasło przypomina o tym, że biblioteka jest przestrzenią dostępną dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne oraz inne niestandardowe formy.