Spotkanie autorskie z Izabelą Skrzypiec-Dagnan

W poniedziałek 24 kwietnia 2023 r. w ramach akcji „Książka i Róża” w Przysietnickiej Bibliotece gościła Izabela Skrzypiec-Dagnan, pisarka związana z Sądecczyzną, autorka powieści obyczajowych.

Pani Izabela z wykształcenia jest historykiem sztuki, pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, jest laureatką ogólnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich. Pasjonuje się ikonopisarstwem, malarstwem i literaturą. Zadebiutowała w 2019 roku powieścią obyczajową „Świetnie się bawię w twoich snach”. W 2022 roku ukazała się jej trzecia powieść ”Długie beskidzkie noce” – to historia o odrzuceniu, walce o siebie i z sobą, o tym, że podobno, można kochać za bardzo, o matczynej miłości, ale też o dawaniu sobie drugiej szansy…

Na spotkaniu autorka opowiadała o swojej codziennej pracy twórczej, o motywacji do pisania oraz o planach pisarskich na przyszłość. Publiczność z przyjemnością wysłuchała fragmentów z książek: „Świetnie się bawię w twoich snach”, „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe” oraz „Długie beskidzkie noce”, w których pisarka opisuje piękno beskidzkich okolic. Wszyscy podziwiali również namalowane przez Panią Izabelę ikony, które zaprezentowała na zakończenie spotkania.

Ideą akcji „Książka i Róża” jest rozwój czytelnictwa i promowanie biblioteki w regionie. Projekt przypomina również, że książka i róża mogą być pięknym podarunkiem dla drugiej osoby, dlatego też, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie róże.