Spotkanie autorskie z Izabelą Skrzypiec-Dagnan

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 5.10.2021 r. w starosądeckiej bibliotece gościliśmy Izabelę Skrzypiec-Dagnan, autorkę współczesnych powieści obyczajowych.

Pani Izabela z wykształcenia jest historykiem sztuki, z zawodu muzealnikiem. Pasjonuje się dobrą literaturą, ikonopisarstwem, malarstwem dziewiętnastowiecznym, i górskimi szlakami. Zadebiutowała w 2019 roku powieścią obyczajową „Świetnie się bawię w twoich snach”.

W 2021 roku ukazała się jej druga powieść „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe”, której akcja toczy się małym miasteczku, kojarzącym się ze Starym Sączem, na tle beskidzkiego krajobrazu. Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Tina Wagner, dla której nieplanowana wyprawa z północy na południe Polski stanie się podróżą życia.

Na spotkaniu Autorka odpowiadała na pytania o swoją twórczość, zdradziła tajniki warsztatu pisarskiego, opowiadała o procesie wydawania książki i planach twórczych na przyszłość. Klubowicze dzielili się wrażeniami po przeczytaniu książki „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe”. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać fragmentu tej powieści w autorskiej interpretacji. Podziwiali również namalowane przez Panią Izabelę ikony, które zaprezentowała na zakończenie spotkania.