Spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

W dniach 9 i 13 września Powiatowa i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha gościła sądecką autorkę wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci panią Jadwigę Marzec.

Pisarka w 2017 roku wydała swoją pierwszą debiutancką książkę dla dzieci pt. „Niezwykły tydzień Frani”. Jest to opowieść o dziewczynce, która spędza wakacje u babci w Nowym Sączu, przeżywa tam różne przygody. Jak sama autorka mówiła: zawsze pragnęła napisać książkę dla najmłodszych dzieci. I właśnie taką książką są Przygody Frani, które przyniosły Jadwidze Marzec nie tylko splendor, ale także nominację w Konkursie o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”.

Dwa lata później ukazała się kolejna jej książka dla dzieci „Puzzelkowe serce”. To opowiadanie dla najmłodszych zawierające piękne, mądre historie, które pokazują co jest najważniejsze w życiu czyli miłość i rodzina.

W 2020 roku Pani Jadwiga wydała „Nowe przygody Frani”, będące kontynuacją „Niezwykłego tygodnia Frani”. Książka powstała z inspiracji opowiadaniami dzieci biorącymi udział w Małopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym z inicjatywy autorki i Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku autorka napisała bajkę „Poszukiwacze przygód – Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”, promującą atrakcje turystyczne na terenie powiatu nowosądeckiego. Książka została wydana przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych. Książce towarzyszył konkurs plastyczny na ilustrację do książki.

W spotkaniach autorskich, w ramach promocji książki Jadwigi Marzec „Poszukiwacze przygód – Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”, brały udział dzieci ze szkół podstawowych z Barcic, Moszczenicy oraz Starego Sącza.

Spotkaniu towarzyszyło rozdanie nagród dla uczestników konkursu plastycznego na ilustrację do książki