Skip to main content

Spotkanie autorskie z Justyną Kafel-Wituszyńską

Spotkanie autorskie z Justyną Kafel-Wituszyńską

W poniedziałek 11 marca 2024 r. w starosądeckiej bibliotece Justyna Kafel-Wituszyńska spotkała się z czytelnikami na promocji książki „Sanatorium ludzkich serc”, wzbogaconej prezentacją „Sanatorium – lekarstwem dla seniorów”, przedstawiającą profesjonalne zalecenia lekarskie dotyczące dbania o zdrowie osób w jesieni życia, profilaktyki najczęstszych chorób przewlekłych i leczenia sanatoryjnego.

Justyna Kafel-Wituszyńska

Jest lekarzem specjalizującym się w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej. Studia na kierunku lekarskim ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Rezydenturę rozpoczęła w jednym z ośrodków sanatoryjno-wypoczynkowych w Krynicy-Zdroju. Edukacja medyczna, doświadczenie zawodowe, poczucie powołania, połączone z zamiłowaniem do sanatorium zaowocowały powstaniem książki „Sanatorium ludzkich serc”. Opisana przez autorkę podróż po zakamarkach medycyny wiedzie poprzez przypadki dwunastu kuracjuszy, którzy dzielą się z czytelnikami nie tylko swoim często niełatwym życiem, ale też chorobami. Zabierają czytelników także w podróż po Krynicy-Zdroju i jej atrakcjach. Książka w przystępny sposób przemyca rzetelne informacje dotyczące leczenia sanatoryjnego. Być może dzięki niej niejedna osoba przekona się, że warto zadbać o swoje zdrowie.

W spotkaniu udział wzięli m. in. seniorzy z Klubu Senior+ w Łącku, członkowie Stowarzyszenia Miasto Świętej Kingi w Starym Sączu, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starym Sączu. Po zakończonej prezentacji zebrani goście mogli zadać Pani Doktor nurtujące ich pytania na temat zdrowia oraz nabyć książkę z dedykacją od Autorki.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..