Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak

„Sagi rodzinne, czyli opowieści o przeszłości” były tematem spotkania z Lucyną Olejniczak w dn. 20.04.2023 r., zorganizowanego przez starosądecką bibliotekę z okazji XXII edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Akcja „Książka i Róża”, której ideą jest rozwój czytelnictwa w regionie, przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem dla drugiej osoby, będąc w ten sposób dowodem naszej sympatii i wyrazem uznania. W jej realizację angażują się biblioteki w całej Małopolsce.

Lucyna Olejniczak
urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna. Pracowała w Katedrze Farmakologii UJ. Jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi. Autorka powieści obyczajowych: „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 r.), „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, „Księżniczka”. Popularność zyskała jako autorka cieszącej się dużym uznaniem czytelników sześciotomowej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej” i jej prequela „Apteka pod Złotym Moździerzem”. W 2022 r. ukazały się dwa tomy nowego cyklu powieściowego „Lilie królowej – saga średniowieczna”.

Podczas spotkania można było nabyć książki Lucyny Olejniczak z autografem autorki. Uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książek z motywem róży, wykonane przez dzieci podczas warsztatów „Róża do książki”.