Skip to main content

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji książki i czytelnictwa to czas, w którym biblioteki otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: konferencji, warsztatów czy spotkań autorskich.

W Tygodniu Bibliotek w starosądeckiej bibliotece gościł Sławomir Koper, pisarz, historyk z wykształcenia, scenarzysta, współpracownik wielu tytułów prasowych i portali internetowych, konsultant historyczny. Jest autorem ponad 70 książek o tematyce historycznej, m. in. „Piastowie – wędrówki po Polsce pierwszej dynastii”, „Jagiellonowie – schyłek średniowiecza”, „Żony bogów – sześć portretów żon sławnych pisarzy”, „Spacer po Lwowie”, „Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej”, „Zachłanne na życie”, „Zapomniane Kresy. Ostatnie polskie lata”. Zgodnie z przekonaniem, że historia to nie suche fakty i daty, ale żywi ludzie, autor w swoich książkach stara się pokazać znane postacie w kontekście życia prywatnego, poprzez barwne opowieści i wspomnienia, których nie znajdziemy w podręcznikach historii.

Czytelnicy uczestniczący w spotkaniu poznali kulisy pracy Autora, który opowiedział również o swoich najnowszych publikacjach, m.in. o książce „PRL – kartki z kalendarza”, zawierającej wybrane prasowe felietony Sławomira Kopra, pisane w latach 2013–2023 oraz zapowiedziach wydawniczych („Przeboje PRL”- książka, której współautorem jest Marek Sierocki).
Literacki wieczór z Autorem ubarwiły liczne ciekawostki i anegdoty z życia znaczących dla historii kraju postaci historycznych, polityków, elit artystycznych i celebrytów okresu II Rzeczpospolitej oraz czasu PRL-u.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki, z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (JN)

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..