Skip to main content

Spotkanie z autorką Basi, Zofią Stanecką

Spotkanie z autorką Basi, Zofią Stanecką

Dzieci z niepublicznego przedszkola w Starym Sączu, 22 września 2021 r. spotkały się w starosądeckiej bibliotece, z pisarką dziecięcą, autorką wielu książek o uwielbianej przez czytelników Basi, Panią Zofią Stanecką.

Pani Zofia opowiadała dzieciom o swoim warsztacie pisarskim, skąd czerpie pomysły na swoje książki, jak zrodziła się postać Basi w jej książkach a także co zrobić by móc samemu pisać książki. Swoje opowieści ilustrowała zabawnymi rysunkami np. głowę pisarza porównała do ogromnego garnka, w który trzeba włożyć mnóstwo elementów, aby powstał wspaniały pomysł książki.

Następnie razem z dziećmi tworzyła rysunki zwierząt, składające się z kilku połączonych ze sobą organizmów (np. królikorysia, czy żyrafosłonia). Również do zabawy z wyobraźnią zaprosiła przedszkolaków by wykorzystując swoją fantazję narysowali postać takiego połączonego zwierzęcia. Wyobraźnia zadziałała bardzo dobrze i dzieci narysowały niesamowite stworzenia. Chętni mogli opowiedzieć wszystkim, jakie zwierzę stworzyli.

Podczas spotkania pani Zofia czytała także fragmenty książki „Lotta czyli jak wychować ludzkie stado” oraz zadawała zagadki o zwierzętach.

Spotkanie z Panią Zofię bardzo podobało się wszystkim przedszkolakom.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..