Skip to main content

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem – DKK

W dniu 16 października 2020 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Jakubem Skworzem.

Spotkanie ze względów obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej odbyło się online, zatem autor wirtualnie gościł w klasie lekcyjnej u uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Tischnera nr 1 w Starym Sączu.

Autor przybliżył młodym czytelnikom awanturniczą młodość naszego słynnego wieszcza, Adama Mickiewicza, bohatera jednej z jego ostatnich książek. Młodzi ludzie chętnie rozwiązywali rebusy i zagadki słowno-literackie czy też udzielały odpowiedzi na pytania sprawdzające – co zapamiętali z prezentacji autora.

Zapraszamy do oglądania..

Jakub Skworz

dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. W jego dorobku literackim możemy znaleźć między innymi „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit”, „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi” czy wydaną w 2018 roku „Mania Skłodowska” – drugą po Adasiu Mickiewiczu – z zaplanowanej biograficznej serii Wciągające Książki o Wielkich Polakach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..