Skip to main content

Spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem

Spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem

Uczniowie ze szkół podstawowych w Moszczenicy i w Starym Sączu wzbogacili swoją wiedzę o Mikołaju Koperniku, uczestnicząc w spotkaniu autorskim z Marcinem Przewoźniakiem, organizowanym 12 czerwca 2023 r. przez starosądecką bibliotekę.

Na spotkaniu z młodzieżą przedstawił zaskakujące ciekawostki z życia naszego Wielkiego Polskiego Uczonego. W związku z ustanowionym Rokiem Mikołaja Kopernika, Pan Marcin napisał cykl książek o słynnym astronomie. Najnowsza książka Ostatni trop Kopernik przenosi czytelnika w XV wiek, w których to czasach współcześni bohaterowie wyruszają tropem Kopernika, szukając ukrytego skarbu. Wykształcony naukowiec, uczony dyplomata, znajomy królów i biskupów jak taki człowiek może w dzisiejszych czasach zaimponować współczesnym nastolatkom? Na to i inne pytania odpowiada autor w swojej książce…

Marcin Przewoźniak, z zawodu dziennikarz, z powołania bajkopisarz, autor wielu książek dla dzieci i młodzieży. Autor wielu poradników książek edukacyjnych i tych dla przyjemnej lektury. Na swoim koncie ma takie wydawnicze przeboje jak: „Poradnik małego skauta”, „Wielka Encyklopedia Krasnoludków”, „Puk, puk! Zastałem Króla?”, „Najdziwniejsze fobie”, „Mikołaj Kopernik”, „Goście, goście”, „Mama w occie” czy „Mali piraci”.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..