Światowy Dzień Pluszowego Misia – Filia w Gołkowicach

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” – Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w Gołkowicach obchodziliśmy wraz z zaproszonymi dziećmi z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Gołkowicach Górnych.

Przybliżono historię pluszowego misia, wspominano kultowe misie z bajek, które były symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego ludzie pragną najbardziej.
Następnie tańcząc w towarzystwie swoich pluszaków śpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”. Po tej rozgrzewce milusińscy pod czujnym okiem swoich pań zabrały się do przygotowywania misia z szarego papieru.
Wszystkie grupy wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem i na pamiątkę wykonano zdjęcie.
Na zakończenie dzieci oglądały wystawkę książek o misiach, które mogą wypożyczyć w naszej Bibliotece w Gołkowicach. To było bardzo miłe spotkanie.