Świątynie Sądecczyzny w akwarelach i rysunkach Krzysztofa Rodaka

Świątynie Sądecczyzny w akwarelach i rysunkach Krzysztofa Rodaka – wernisaż wystawy.

W czwartkowe popołudnie 21.04.2022 r. w starosądeckiej bibliotece otwarto wystawę prac Krzysztofa Rodaka „Świątynie Sądecczyzny w akwarelach i rysunkach”. Prace te powstały w trakcie realizacji projektu stypendialnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pt. „Utrwalenie i upowszechnienie wielokulturowego dziedzictwa sakralnego Ziemi Sadeckiej”.

Krzysztof Rodak

Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współlaureatem kilku konkursów architektonicznych krajowych i zagranicznych. Prowadzi własną firmę: „Pracownia Grafiki i Architektury Krzysztof Rodak”. Zajmuje się projektowaniem architektonicznym, projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, malarstwem sztalugowym i ściennym. W swojej twórczości posługuje się wieloma tradycyjnymi technikami graficznymi i malarskimi, między innymi jego ulubioną akwarelą. Jego pasją jest malarstwo i rysunek, a ulubionym tematem człowiek i jego dusza. Maluje i rysuje zarówno abstrakcje jak i realistyczne krajobrazy, portrety i akty. Współpracuje z konserwatorami zabytków tworząc lub odtwarzając dekoracje malarskie we wnętrzach historycznych budowli. Artysta jest uczestnikiem krajowych i międzynarodowych plenerów i warsztatów malarskich, oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, m.in. w Monako, Niemczech, Szwajcarii, Korei.

Wystawa „Świątynie Sądecczyzny w akwarelach i rysunkach” będzie eksponowana w starosądeckiej bibliotece do 12 maja 2022 roku.

Zapraszamy do jej oglądania w godzinach pracy biblioteki.