Skip to main content

Wakacje z Biblioteką – Przysietnica

Wakacje z Biblioteką – Przysietnica

Tegoroczne wakacyjne spotkania w filii bibliotecznej w Przysietnicy przebiegały pod hasłem „Biblioteczne przygody z bohaterami książek autora Rogera Hargreawesa, pełnych humoru i ciekawych wydarzeń”.

Zajęcia w bibliotece miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie rówieśników.

Wakacje to czas odpoczynku, na który czekają zwłaszcza dzieci.

Zajęcia organizowane w bibliotece toczyły się wokół książki, zajęć manualnych, zabaw edukacyjnych i ruchowych. Dla uczestników były przygotowane konkursy, jednym z nich było wykonanie „Pojazdu Marzeń” z materiałów pochodzących z recyklingu, a kolejnymi konkursy literackie (teatrzyk cieni i Kamishibaj), w których wykazywali się znajomością popularnych bajek. Program zajęć obejmował również robienie eksperymentów chemicznych z produktów dostępnych w każdej kuchni była, więc: ciecz nienewtonowska, lampa lawa, domowy wulkan. Dzieci mogły również rozwijać swoje zdolności manualne tworząc zabawki techniką origami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z kodowania i szyfrowania. Najmłodsi czytelnicy zaznajomili się z alfabetem Morse’a, kodowaniem zamiennym, szyfrem Pigpen. Proponowane zabawy ruchowe, takie jak: letnie narty, skakanie we workach, balonowy wąż integrowały grupę, uczyły współzawodnictwa, zachęcały do współpracy oraz sprawiały wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

Dla uczestników zajęć została zorganizowana wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki Labiland w Skrudzinie. W parku poza główną atrakcją, jaką jest labirynt, nie zabrakło również innych zabaw takich jak: szachy plenerowe, poszukiwanie skarbów czy bilard nożny. Na zakończenie czekała przygotowana gra biblioteczna, w której dzieci zmagały się z różnego rodzaju zadaniami.

Było abecadło biblioteczne, poszukiwania między regałami, malowanie kredą oraz pieczenie pizzy. Za udział w zajęciach dzieci zostały nagrodzone słodyczami i drobnymi prezencikami.

Przygotowane formy zajęć nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje zadania kulturalne, edukacyjne i wychowawcze. Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w bibliotece cieszył się dużym zainteresowaniem, zapisanych i uczestniczących na zajęciach było 17 osób.

W czasie wakacji na parkingu przy bibliotece odbył się również Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką, Straż Pożarną w Przysietnicy, Stowarzyszenie Górali Popradzkich w Przysietnicy i Bibliotekę w Przysietnicy.

Oprócz przygotowanych atrakcji dla dzieci i dorosłych, wspólnej zabawy była możliwość zwiedzenia biblioteki.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..