Wakacje z Biblioteką w Gołkowicach

Wakacyjna wyspa skarbów w bibliotece..

Tegoroczne zajęcia wakacyjne upłynęły pod hasłem „Wakacyjna wyspa skarbów w bibliotece w Gołkowicach”.

Na uczestników czekało rozwiązywanie zagadek z książki „Zaginiona Wyspa Skarbów” – escape book, zgaduj, rozwiązuj, wydostań się. Zabawy integracyjne sprzyjały poznawaniu się. Nie zabrakło również układania puzzli oraz grania w gry planszowe. Dzieci rozwijały wyobraźnię podczas gry w Dixit, sprawność grając w bierki czy układane krzesła, uczyły się szybkiego myślenia, którego wymagała gra w pięć sekund, a kalambury dostarczyły mnóstwa śmiechu.

Liczne prace plastyczne rozwijały wyobraźnię i kreatywność. Dzieci wykonały m.in. makietę wyspy skarbów, podwodny świat w kartonie, obraz z odbiciem własnych stóp, aparat z wakacyjnymi wspomnieniami, papugę z rolek papieru, obraz latarnię morską, kwiat którego płatki przechodzą w motyle, który ozdobił okna biblioteki.

Największą atrakcją było szukanie zaginionego skarbu – podchody w budynku biblioteki, gdzie z mapą skarbów rozwiązywano zagadki logistyczne i zręcznościowe.

Dzieci rozwijały wyobraźnię, zdolności manualne oraz samodzielne myślenie, gry i zabawy sprzyjały integrowaniu się rówieśników.