Wakacje z Biblioteką w Moszczenicy

Okres wakacji to czas radości i beztroski. Tegoroczny program zajęć wakacyjnych dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Moszczenicy obejmował różnorodne aktywności, które miały na celu rozwijanie kreatywności oraz umiejętności praktycznych. Były zajęcia o tematyce bajkowej, gry i zabawy zręcznościowe, warsztaty ze scrapbookingu oraz spotkania z zakresu pierwszej pomocy.

Uczestnicy zajęć przenosili się w świat ulubionych bajek, a różnorodne gry i zabawy dostarczały dzieciom wiele radości i śmiechu. Gry zespołowe, zagadki oraz zabawy ruchowe integrowały grupę, pomagały rozwijać współpracę oraz zdrową rywalizację. Każdego dnia dzieci mogły spróbować swoich sił w nowych aktywnościach, co zapewniało im codziennie nowe wyzwania i przygody.

Podczas spotkań warsztatowych ze scrapbookingu, w ramach projektu „Kreatywne strony i słowa – spotkania z rękodziełem i literaturą”. Dzieci, pod okiem doświadczonej Pani instruktor, mogły tworzyć swoje własne kartki okolicznościowe, inne ozdoby oraz własne „pudełko wspomnień z wakacji”. Warsztaty te rozwijały zdolności manualne, kreatywność oraz poczucie estetyki.

Ponadto, biblioteka przy współpracy z jednostką OSP w Moszczenicy Wyżnej, zorganizowała trzy spotkania z zakresu pierwszej pomocy, które były prowadzone przez doświadczonego ratownika medycznego. Dzieci miały możliwość poznania podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, takich jak bandażowanie ran, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Spotkania te były nie tylko edukacyjne, ale także bardzo praktyczne, dając dzieciom pewność siebie w razie nagłej potrzeby pomocy innym.

Wakacje w bibliotece były czasem pełnym nauki i zabawy. Dzięki różnorodnym zajęciom dzieci mogły rozwijać swoje talenty, zdobywać nowe umiejętności oraz nawiązywać nowe przyjaźnie. Bogaty program, sprawił, że każde dziecko znalazło coś dla siebie.