Wakacje z Biblioteką w Moszczenicy

Okres wakacji to czas radości, beztroski i możliwość spędzenia czasu aktywnie i kreatywnie. Tegoroczne zajęcia wakacyjne dla dzieci w Bibliotece w Moszczenicy był to cykl spotkań podzielony na trzy bloki tematyczne.

Letnia przygoda rozpoczęła się od zręcznościowych poniedziałków pełnych aktywności ruchowych i zabaw tanecznych. Dzieci brały udział w różnego rodzaju grach zręcznościowych, wyścigach, pokonywały tor przeszkód, uczyły się współpracy dla dobra zespołu.

Wtorki były dniem poświęconym rozwijaniu kreatywności i wyobraźni. Na stole gościły kolorowe kartki, kredki, farby, kleje i inne materiały do tworzenia.

Podczas kreatywnych wtorków Biblioteka w Moszczenicy gościła czytelników z Biblioteki w Przysietnicy, na integracyjnym spotkaniu z rówieśnikami wspólnie tworzono kolorową biżuterię oraz powstały ciekawe duże prace plastyczne na streczu.
Na zakończenie tygodnia w eksperymentalne piątki, dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi naukowcy i przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty. Wspólnie odkrywali tajemnice fizyki i chemii. Zajęcia te były zarówno edukacyjne, jak i bardzo zabawne. Dzieci nauczyły się, że nauka może być fascynująca i pełna wrażeń.

Dzięki zróżnicowanemu programowi, wakacje w bibliotece stały się czasem pełnym odkryć, nauki i wspaniałej zabawy. Każde dziecko znalazło coś dla siebie, a atmosfera była pełna radości i entuzjazmu.