Warsztaty z empatii w Bibliotece..

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, w Tygodniu Bibliotek, gościła Panią Izabellę Agaczewską, z zawodu oligofrenopedagoga, która na co dzień pracuje z dziećmi o różnym stopniu niepełnosprawności.

Pani Izabella jest również autorką powieści obyczajowych dla dorosłych: „Aleja Cichych Szeptów” i „Poduszka na parapecie” oraz opowiadań dla dzieci „Sanatorium cudów”, „Opowiadania na jeden kęs”, „Latawiec. Opowieść o niezwykłej przyjaźni”. Jej twórczość mówi o poważnych a zarazem trudnych sprawach, nacechowana jest emocjonalnością.

Nasze życie składa się z okruchów, które chowają się w zakamarkach pamięci by kiedyś niespodziewanie wychylić się nieśmiało z kąta i rozlać ciepło w sercu.

Autorka poprowadziła warsztaty uczące empatii, tolerancji oraz otwartości na inność. Wzięły w nich udział dzieci ze Szkół Podstawowych ze Starego Sącza oraz Gołkowic. Spotykając się z dziećmi chciała przybliżyć im świat dziecka niepełnosprawnego by mieli możliwość poczuć, doznać i zobaczyć jak czują się takie osoby, zrozumieć, że nie tylko problemy i ograniczenia ale przede wszystkim potrzeba akceptacji, przyjaźni i zabawy jest dla nich ważna. Osoby z niepełnosprawnością niewiele różnią się od swych rówieśników. Też mają swoje marzenia, chcą być szczęśliwe, a nie tylko potrzebują pomocy innych. Sami mogą ofiarować radość, przyjaźń i wspólny czas.