Skip to main content

Warsztaty z Marcinem Bruchnalskim

Warsztaty z Marcinem Bruchnalskim

W piątkowe przedpołudnie, 7 października 2022 r. starosądecka biblioteka w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki gościła Pana Marcina Bruchnalskiego, który prowadził warsztaty plastyczne.

Autor z wykształcenia jest lekarzem, jednak na co dzień ilustruje oraz projektuje książki dziecięce. Współpracuje również z czasopismem „Świerszczyk”. W ciekawy sposób opowiadał młodzieży ze starosądeckiej szkoły podstawowej, na czym polega praca ilustratora książek, oraz jak wielką frajdę można czerpać z takiego zawodu. „Rysowanie tego czego narysować się nie da” było na początku dużym wyzwaniem dla uczestników warsztatów.

Jednak Pan Marcin prezentując swoje oraz innych malarzy obrazy, wyjaśniając czym jest ilustracja i szybko zachęcił wszystkich do tworzenia. „Ćmianka” – takie coś! dzięki wyobraźni młodzieży otrzymała swoją postać i zaczęła przeradzać się w coś konkretnego. Powstały przepiękne prace. Młodzi ludzie świetnie bawiąc się farbą, zaprezentowały genialne pomysły. Spotkanie było bardzo udane, dostrzeżono wiele talentów i przyszłych adeptów sztuki malarskiej.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie..