Wesołe spotkania z Misiem Tulisiem – Wakacje z Biblioteką w Przysietnicy

Wesołe spotkania z Misiem Tulisiem w Przysietnicy

Przez cztery tygodnie Wakacji z Biblioteką w Przysietnicy, dzieciom na zajęciach towarzyszył bohater książkowy Miś Tuliś.
Zagłębianie się w magiczny świat tej sympatycznej postaci Misia Tulisia – uwielbianego przez wszystkie dzieci, przeżywanie razem z nim różnorodnych przygód, było świetnym sposobem na poszerzanie wyobraźni, zdobywanie wiedzy i czerpanie radości z literatury.

Gry i zabawy misiowe, tworzenie maskotek i różnych postaci misia, to część codziennych spotkań i dobry sposób na aktywne spędzanie wakacji.

W ramach zajęć bibliotecznych odbyły się również warsztaty z arteterapii prowadzone przez panią Martę Kowalik z Fundacji Między Sztuką a Terapią, na których powstały ciekawe i interesujące prace.

Milusińscy podczas wakacyjnych spotkań zdradzali swoje zainteresowania kulinarne, przygotowując różne smakołyki, między innymi pizzę.

Dzieci uczestniczyły również w wycieczce pieszej na Targowisko, gdzie zorganizowane było biesiadowanie przy grillu, natomiast w kolejnym dniu odbyło się w Bibliotece w Moszczenicy integracyjne spotkanie z rówieśnikami.

Przygotowane zajęcia nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje cele edukacyjne, wychowawcze jak i kulturalne.

Dzięki takim inicjatywom biblioteka jest miejscem, gdzie spędzone chwile stają się przyjemnością a czytanie książek, np. z serii o Misiu Tulisiu to wspólna, prawdziwa przygoda.