XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Stary Sącz

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
6-15 maja 2022 r. – program

Tydzień Bibliotek to majowe Święto Bibliotekarzy i Czytelników.
W tegorocznej edycji impreza odbywa się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu wraz z Filiami zaprasza na warsztaty i spotkania:

Wypożyczalnia dla Dorosłych:

• 9 maja – godz. 10:00:
    Wirtualny spacer po bibliotekach – kurs komputerowy dla seniorów.
  • 9 maja – godz. 12:00:
    Obraz Sądecczyzny i Starego Sącza w literaturze od średniowiecza do romantyzmu – spotkanie z Agatą Tobiasz, historykiem literatury, pedagogiem, autorką publikacji na temat twórców i dzieł związanych z Sądecczyzną.
  • 10 maja – godz. 10:00:
    Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – dyskusja o książce Faust J. W. Goethego.
  • 11 maja – godz. 10:00:
    Powiatowy Dzień Bibliotekarza.
  • 12 maja – godz. 17:00:
    O miłości Ojczyzny nie deklamowaliśmy… Wspomnienia Antoniego Sejmeja Górszczyka – spotkanie autorskie z Sylwestrem Rękasem.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży:

W ramach Tygodnia Bibliotek każda osoba, która pojawi się w bibliotece z kreatywnym nakryciem głowy otrzyma słodki podarunek.

• 6 maja – godz. 9:30:
    Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolne wierszyki. Poezja Marii Konopnickiej.
  • 9 maja – godz. 9:30
    Naucz się dobrych manier – wyprawa do krainy dobrych manier z zerówką przedszkolną.
  • 10 maja – godz. 11.30:
    Zajęcia w Klubie Maluszka – O książce w bibliotece.
  • 12 maja – godz. 9:30:
    Maraton Czytelniczy dla przedszkolaków z udziałem seniorów
  • ze Stowarzyszenia Miasto św. Kingi.
  • 13 maja – godz. 14:00:
    Ogrodowe ilustracje – Wymarzona kraina – warsztaty plastyczne w ogrodzie.