Zakończenie Wakacji z Biblioteką – Stary Sącz

Dobiega końca cykl wakacyjnych spotkań w bibliotece. Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem „Straszydła nie takie straszne”. Młodzi czytelnicy mieli okazję poznać „Małą encyklopedię domowych potworów”. S. Marijanovic oraz losy „Kitusia Burczysko”. Zainspirowani lekturą rysowali jego dalsze przygody w formie komiksu i teatru Kamishibai.

Sporym zainteresowaniem cieszył się turniej gier planszowych, a wśród nich szczególnie gra Dixit i Jungle Speed.

Doskonałą szansą do wspólnej integracji były zabawy ruchowe w ogrodzie pod okiem zaproszonych gości: Karola Trojana, bosego biegacza oraz Aleksandry Zarembiny z fundacji ForceFit.

W czasie kreatywnych warsztatów dzieci wykonały: potwory w formie witrażu, oryginalne torby na książki z motywem biblioteki, świnki skarbonki, straszydła z recyklingu i wydrapywanki.

Dużą dawkę śmiechu przyniosły zabawy w chowanego, podchody i karaoke.

Okazją do zwiedzania Starego Sącza były wyprawy na Leśne Molo, pod Ołtarz Papieski, do parku i na lody. Największą atrakcją była wycieczka pociągiem do Muszyny, podczas której zwiedziliśmy ogrody sensoryczne i mini zoo.

Czytelnicy bardzo chętnie korzystali z propozycji spędzania wolnego czasu przygotowanych przez bibliotekę.