„Znajdziesz mnie w bibliotece” – Tydzień Bibliotek 2021

8 – 15 maja 2021 r.

Tydzień Bibliotek

Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jest to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest promocja czytelnictwa oraz bibliotek i bibliotekarzy.

Poniżej prezentowane punkty programu w większości będą przeprowadzane online i udostępniane na stronie biblioteki: biblioteka-starysacz.pl, fanpage biblioteki w Przysietnicy oraz na bibliotecznym kanale YouTube.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Program Tygodnia Bibliotek:

Biblioteka w Starym Sączu:

• 11.05.2021 – Odbędzie się spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską dla dzieci w wieku szkolnym od 8-10 lat zatytułowane „Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach i zwyczajach”. Spotkanie opiera się na książkach: „Gdyby jajko mogło mówić”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”.

Spotkanie z Renatą Piątkowską

• 11.05.2021 o godz. 13.00 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do swojej ulubionej książki. Rozdanie nagród uczestnikom konkursu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
  • 13.05.2021 – Przedpremierowa promocja książki Pani Izabeli Skrzypiec-Dagnan „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe”, spotkanie online z autorką

Izabela Skrzypiec-Dagnan
„Kwietniowe deszcze,
słońce sierpniowe”

Wystawa regionalna:
„Moje wędrówki po regionie”.

Wystawa znajduje się w Wypożyczalni dla Dorosłych. Pokazuje walory turystyczne, rekreacyjne i atrakcje kulturalne naszej Małej Ojczyzny.

• Wiosenne nowości literatury dla dorosłych – dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych
  • Spotkanie autorskie dla przedszkolaków z Romanem Pankiewiczem, autorem książeczek dla najmłodszych czytelników, przedstawiających pracę ludzi wybranych zawodów np. policjanta, strażaka, budowniczego, ratownika medycznego czy nauczycielki, bibliotekarki, przedszkolanki.

Roman Pankiewicz

5 ważnych zawodów

Roman Pankiewicz

5 ważnych zawodów kultury i oświaty

Lubisz czytać:
sięgnij po dobrą książkę, przyjdź, zobacz, wypożycz, przeczytaj!

Nowości książek o tematyce przygodowej, podróżniczej, fantastycznej, kryminały oraz komiksy – dla czytelników w wieku 10-15 lat

„Międzybiblioteczne spotkanie bajkowe” – Stary Sącz

Filia w Barcicach:

• Teatrzyk Kamishibai oraz prace wykonane przez przedszkolaków z przedszkola w Barcicach
  • „Escape games – znajdziesz mnie w bibliotece” – wirtualny spacer po bibliotece w formie pokoju zagadek. Zapraszamy do ich poszukiwań i rozwiązywania. >> KLIKNIJ TUTAJ! <<

„Międzybiblioteczne spotkanie bajkowe” – Barcice

Filia w Gołkowicach:

• 8-15.05.2021 – Wystawa książek dla najmłodszych w formacie 3D z możliwością wypożyczenia na zewnątrz
  • 11.05.2021 – Spotkanie z seniorami na tarasie biblioteki. Warsztaty artystyczne (przy zachowaniu reżimu sanitarnego).
  • 12.05.2021 – Malowanie farbami na folii ulubionych postaci z bajek przez dzieci przedszkolne (na zewnątrz budynku)
  • 13.05.2021„Kolorowa droga do biblioteki” – malowanie kredą przez dzieci i opiekunów na kostce brukowej przed biblioteką
  • 14.05.2021„Najlepszy Czytelnik Roku 2020” – wręczenie dyplomów i nagród w kategorii czytelnik dorosły i dziecięcy

„Międzybiblioteczne spotkanie bajkowe” – Gołkowice

Filia w Moszczenicy:

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biblioteka moich marzeń”. Konkurs przeznaczony dla dzieci w wieku 8-9 lat.
  • „Pojedynek książek” – wybranie przez przedszkolaków rywalizujących ze sobą ulubionych książkowych cykli: „Kicia Kocia” oraz „Misia Marysia”.

„Międzybiblioteczne spotkanie bajkowe” – Moszczenica

Filia w Przysietnicy:

• Bajkowy Teatrzyk Cieni – zgadnij, z jakiej bajki jestem?
  • Spotkania biblioteczne w pigułce – spotkania autorskie, warsztaty, które odbywały się w bibliotece.
  • Teatrzyk Kamishibai – „Bajka o Zielonym Kapturku”.
  • Znajdź mnie w …. wykreślance, krzyżówce itd.

„Międzybiblioteczne spotkanie bajkowe” – Przysietnica